Omuz Egzersizleri (Resimli)

omuz egzersizleri 1

Sağlam elinizle masa kenarından tutunun ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağrılı kolunuza ütü gibi bir ağırlık alarak, önden arkaya, arkadan öne doğru sallayın.

omuz egzersizleri 2

Sağlam elinizle masa kenarından tutunun ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağrılı kolunuza ütü gibi bir ağırlık alarak, sağdan sola, soldan sağa doğru sallayın.

omuz egzersizleri 3

Sağlam elinizle masa kenarından tutunun ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağrılı kolunuza ütü gibi bir ağırlık alarak, önce saat yönünde, daha sonra saat yönünün tersine doğru daireler çevirin.

 omuz egzersizleri 4

Sağlam elinizle aşağıdan iterek, ağrılı kolunuzu önden yukarı kaldırın. En son noktada 5'e kadar sayın ve indirin.

 omuz egzersizleri 5

Sağlam elinizle aşağıdan iterek, ağrılı kolunuzu yandan yukarı kaldırın. En son noktada 5'e kadar sayın ve indirin.

  omuz egzersizleri 6

 Sağlam elinizle ağrılı kolunuzu geriye doğru itin. En son noktada 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

omuz egzersizleri 7

Ağrılı kolunuzu dirsekten 90 derece bükerek gövdenize yaslayın. Sağlam elinizle sopa yere paralel bir şekilde dışa doğru itin. En son noktada 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

omuz egzersizleri 8

Avuçlarınız arkaya bakacak şekilde her iki elinizle sopayı tutun. Dirseklerinizi bükerek ellerinizi sırtınıza doğru kaldırın. En son noktada 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

omuz egzersizleri 9

Duvara doğru dönün. Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda yumruğunuzla duvarı itin. 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

omuz egzersizleri 10

Duvara yan durun. Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda kolunuzu yana doğru itin. 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

omuz egzersizleri 11

Sırtınızı duvara yaslayın. Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda kolunuzu geriye doğru itin. 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

omuz egzersizleri 12

Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda ağrılı kolunuzu bilekten tutun. Hasta kolunuzu, bilekten dışarı açmaya çalışın ve sağlam elinizle engel olun. 5'e kadar sayın ve gevşeyin. Daha sonra egzersizi bileğinizi içeri çekmeye çalışarak tekrarlayın.

Yukarıdaki egzersizlerin 10 ar tekrarlı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 set yapılması önerilir.

evde fizik tedavi evde rehabilitasyon evde fizyoterapist evde fizyoterapi fizik tedavi ve rehabilitasyon özel fizyoterapist özel rehabilitasyon özel bakım
fizyoterapi ve rehabilitasyon evde bakım özel fizik tedavi hemipleji rehabilitasyonu felç rehabilitasyonu Gaziantep fiziktedavi Gaziantep fizyoterapist
http://www.evdetedavi.net web sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum, duyuru ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili sayfa düzenlemeleri, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. http://www.evdetedavi.net 'da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan ve fizyoterapistinden bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan http://www.evdetedavi.net sorumlu olmayacaktır.