Diz Egzersizleri (Resimli)

diz egzersizleri 1

Uzun oturma pozisyonunda dizinizin altına havlu gibi bir cismi rulo şeklinde yerleştirin.Ellerinizden yardım almadan ruloyu ezecek şekilde dizinizi aşağı doğru bastırın.5’e kadar sayın ve gevşeyin.

 diz egzersizleri 2

Sırtüstü yatar pozisyonda, dizinizi bükmeden bacağınızı yaklaşık 45 derece kadar yukarı kaldırın.5’e kadar sayın ve gevşeyin.İlerleyen zamanlarda egzersizin etkinliğini artırmak için,egzersizi ayak bileğinize bağlayacağınız kum torbaları ile yapın.

 diz egzersizleri 3

Oturur pozisyonda, kontrollü bir şekilde dizinizi düzeltin, 5’e kadar sayın ve yine kontrollü bir şekilde bükerek yere bırakın.İlerleyen zamanlarda egzersizin etkinliğini artırmak için,egzersizi ayak bileğinize bağlayacağınız kum torbaları ile yapın.

diz egzersizleri 4

Yüzüstü yatar pozisyonda, kontrollü bir şekilde dizinizi bükün, 5’e kadar sayın ve yine kontrollü bir şekilde düzelterek yere bırakın.İlerleyen zamanlarda egzersizin etkinliğini artırmak için,egzersizi ayak bileğinize bağlayacağınız kum torbaları ile yapın.

diz egzersizleri 5

Ayaklarınızı omuz hizasında açın, sırtınızı bir duvara yaslayarak yavaşça çömelin. Dizleriniz en fazla 90 derece büküldükten sonra, 5’e kadar sayın ve kendinizi yukarı doğru itin.
Yukarıdaki egzersizlerin 10 ar tekrarlı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 set yapılması önerilir.

evde fizik tedavi evde rehabilitasyon evde fizyoterapist evde fizyoterapi fizik tedavi ve rehabilitasyon özel fizyoterapist özel rehabilitasyon özel bakım
fizyoterapi ve rehabilitasyon evde bakım özel fizik tedavi hemipleji rehabilitasyonu felç rehabilitasyonu Gaziantep fiziktedavi Gaziantep fizyoterapist
http://www.evdetedavi.net web sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum, duyuru ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili sayfa düzenlemeleri, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. http://www.evdetedavi.net 'da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan ve fizyoterapistinden bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan http://www.evdetedavi.net sorumlu olmayacaktır.